Pierwsza Runda pucharu Toru Off Road w Dzikowcu

Pierwsza Runda pucharu Toru Off Road w Dzikowcu zorganizowana w dniu 3 lutego 2018 r. rozpoczęła trzeci sezon zmagań na torze. Początkowo kameralne spotkania kilku pasjonatów zmieniły się w prawdziwy rajd dla prawie 20 załóg.

Po zaplombowaniu kart drogowych do każdego pojazdu zawodnicy wyruszyli na trasę. Czekały na nich 72 Punkty Kontroli Przejazdu rozmieszczone w trudno dostępnych miejscach Toru w Dzikowcu. Kilka na bardzo śliskich trawersach wymagało użycia wyciągarki, żeby się do nich dostać a następnie wrócić na drogę. Dojazd do innych uniemożliwiały krzaki i należało wytyczyć sobie drogę dojazdu. A niektóre wymagały wywrócenia pojazdu na bok. Było bardzo technicznie a trwające roztopy nie ułatwiały zadania.

Na zakończenie czekał na zawodników Odcinek Specjalny, całkowicie wytaśmowany i przejeżdżany indywidualnie na czas. Przy czym poszczególne przejazdy oglądali wszyscy pozostali zawodnicy spekulując jak wypadnie konkurencja i jakie ostatecznie zdobędą miejsce. Ponieważ czas z odcinka był decydujący w przypadku zdobycia jednakowej liczby PKP-ów.

Zawodnicy startowali w dwóch klasach. Seryjny Wyczyn, czyli pojazdy seryjne z drobnymi modyfikacjami, jak podniesione zawieszenie, zmienione zderzaki czy zamontowana wyciągarka. Pojazdy w tel klasie nie posiadały klatek bezpieczeństwa co powodowało konieczność ostrożniejszej jazdy aby nie uszkodzić pojazdu. Drugą klasą był Super Wyczyn i to już nie było ograniczeń co do modyfikacji pojazdu. Były więc pojazdy ze skrócona karoserią, zmienionym zawieszeniem, klatkami i zbudowane od podstaw do ekstremalnych zawodów.

Impreza zakończyła się wspólnym integracyjnym ogniskiem z ogłoszeniem wyników i rozdaniem pamiątkowych dyplomów dla najlepszych załóg w danej klasie.