Rozpoczęcie sezonu imprez na Torze Off Road w Dzikowcu miało miejsce 18 lutego 2017 r. Po bardzo udanym zeszłorocznym Pucharze Toru zmagania w terenie rozpoczęliśmy właśnie od tej imprezy. Na starcie Pierwszej Rundy Pucharu Toru 2017 wzięło udział 8 załóg z Nowej Rudy, Jugowa, okolic Lądka Zdr., Wrocławia i Żar.

Warunki były bardzo trudne, co pokazał już pierwszy odcinek czasowy. Od razu na prowadzenie wysunęły się załogi posiadające łańcuchy na kołach. Jedynie one zapewniały jakąkolwiek przyczepność na oblodzonych skarpach oraz podjazdach i zjazdach. Pozostałe załogi zmagały się często z problemem ruszenia nawet pod niewielką górkę.

Oprócz Punktów Kontrolnych w rozległym terenie na zawodników, na zakończenie, czekał krótki, ok. 200 metrowy, odcinek czasowy. Kilka metrów od startu znajdował się stromy zjazd, a dodatkowym utrudnieniem była konieczność zatrzymania się w 2/3 jego wysokości celem odbicia punktu kontrolnego przejazdu. Wszystkie załogi do bezpiecznego zjazdu używały pasów asekuracyjnych, dzięki którym opuszczały ręcznie pojazdy z kilkunastometrowej skarpy.

Druga Runda Pucharu Toru odbyła się dopiero 7 października 2017 r. Była ona zupełnie inna od pierwszej. Zamiast tradycyjnego zdobywania PKP-ów zawodnicy mieli do pokonania wyłącznie Odcinki Specjalne. Całkowicie wytaśmowana trasa przejeżdżana była na czas. Odcinki były bardzo techniczne, ale co ważne, przejezdne bez używania wyciągarki.

W pierwszą sobotę grudnia 2017 r. odbyła się trzecia tegoroczna Runda Pucharu Toru Off Road w Dzikowcu. Na terenie Toru zlokalizowanych zostało 95 Punktów Kontroli Przejazdu, rozmieszczonych w trudno dostępnych miejscach. Czas jazdy został ograniczony do 5 godz., co dawało zaledwie kilka min. na zdobywanie kolejnych PKP-ów. Do tego śnieg zalegający na zboczach i delikatny przymrozek sprawiły, że zbocza toru stały się bardzo śliskie i nieprzewidywalne.

Punktualnie o godz. 10.00 wszyscy zawodnicy wyruszyli na trasę. Zjazdy ze stromych, śliskich zboczy, wymagały użycia wyciągarki lub pasów do opuszczania. Niekiedy małe górki z zamarzniętym podłożem były nie do wyjechania, co powodowało kilkukrotną konieczność objazdu pagórków dookoła. Na zakończenie odbyło wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek i ogłoszeniem wyników, zarówno z trzeciej rundy, jak i z całego sezonu.