Puchar Toru Off Road w Dzikowcu - edycja 2018

 • Trzy edycje Pucharu Toru: PKP-y, OS-y, Trial itp.

 • Dwie edycje turystyczne: Śladami Olbrzyma, Off Road i tajemnice Gór Sowich (PKPy na tych edycjach liczymy podwójnie)

 • Edycja specjalna: Dzień Kobiet, czyli kobiety za kierownicą – edycja poza klasyfikacją
  (kieruje kobieta PKP-y liczymy x2, kobieta jest pilotem PKP-y liczymy x1, załoga męska wyłącznie w przebraniu liczymy PKP-y x0,5)

 • Klasyfikacja prowadzona będzie z czterech najlepszych edycji w dwóch kategoriach:

Wszyscy użytkownicy toru mają obowiązek zapoznania się z poniższym regulaminem.

 • Przed wjechaniem na tor należy bezwarunkowo zgłosić ten fakt u osoby zarządzającej torem.

 • Pojazdy wjeżdżające na tor musi stanem technicznym i wyposażeniem odpowiadać normom kodeksu drogowego, posiadać ważne badanie techniczne, ubezpieczenie OC i NW, każdy kierowca musi posiadać ważne prawo jazdy. Użytkownicy toru zobowiązani są do zapięcia pasów bezpieczeństwa i włączenia świateł mijania, w przypadku quadów i crossu używania kasków ochronnych.

 • Na terenie toru obowiązuje ograniczenie prędkości do 10 km/godz. oraz pierwszeństwo dla osób pieszych - ograniczenie nie dotyczy zorganizowanych prób szybkościowych.

 • Wszystkie osoby na terenie toru korzystają z niego i przebywają na nim na własną odpowiedzialność.

 • Każdy pojazd musi być asekurowany przez inny pojazd. Jazda w pojedynkę jest ZABRONIONA.

 • Na całym terenie toru obowiązuje zakaz rozpalania ognisk i grillowania poza wyznaczonym miejscem.

 • Bezwzględne zabronione jest:

 •    Jazda po spożyciu alkoholu

 •    Jazda poza wyznaczonym terenem

 •    Stwarzanie zagrożenia i nieprawidłowe zachowanie w stosunku do innych osób korzystających z toru.

 •    Niestosowanie się do zaleceń osoby zarządzającej torem

 • Nieprzestrzeganie któregokolwiek z powyższych punktów regulaminu skutkuje natychmiastowym nakazem opuszczenia toru.

 • Za szkody powstałe w mieniu właściciela toru jak i mieniu innych osób korzystających z toru odpowiedzialność ponosi osoba która dokonała szkody.

 • W sprawach nieuregulowanych powyższym regulaminem zastosowanie mają przepisy prawa o ruchu drogowym i kodeksu cywilnego.

 

Tor Off Road w Dzikowcu jest czynny przez cały rok.

Prowadzony jest przez Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Dzikowca.

Każdorazowy przyjazd należy wcześniej zgłosić 
mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie  725 268 556

Opłaty:

Za korzystanie z toru pobierana jest opłata na jego utrzymanie. Jednorazowy wjazd indywidualne to 50 zł od pojazdu płatne na konto stowarzyszenia.

 

Istnieje możliwość skorzystania z rocznego karnetu.

 

Organizacja imprez na torze oraz wjazdy grup zorganizowanych ustalane są indywidualnie w przedziale 500 zł (wjazd grupowy bez wieszania oznaczeń i taśmowania) – 1500 zł (wynajęcie toru na wyłączność).

 

Dodatkowo w przypadku organizacji zawodów pobierana jest kaucja w wysokości 500 zł na poczet ewentualnego posprzątania terenu po imprezie.

 

Na wszelkie wpłaty wystawiane są Dokumenty Wpłaty KP po wcześniejszym dostarczeniu danych.

 

 

Kontakt:

Seweryn Panek - 725 268 556, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Rozpoczęcie sezonu imprez na Torze Off Road w Dzikowcu miało miejsce 18 lutego 2017 r. Po bardzo udanym zeszłorocznym Pucharze Toru zmagania w terenie rozpoczęliśmy właśnie od tej imprezy. Na starcie Pierwszej Rundy Pucharu Toru 2017 wzięło udział 8 załóg z Nowej Rudy, Jugowa, okolic Lądka Zdr., Wrocławia i Żar.

Warunki były bardzo trudne, co pokazał już pierwszy odcinek czasowy. Od razu na prowadzenie wysunęły się załogi posiadające łańcuchy na kołach. Jedynie one zapewniały jakąkolwiek przyczepność na oblodzonych skarpach oraz podjazdach i zjazdach. Pozostałe załogi zmagały się często z problemem ruszenia nawet pod niewielką górkę.

Oprócz Punktów Kontrolnych w rozległym terenie na zawodników, na zakończenie, czekał krótki, ok. 200 metrowy, odcinek czasowy. Kilka metrów od startu znajdował się stromy zjazd, a dodatkowym utrudnieniem była konieczność zatrzymania się w 2/3 jego wysokości celem odbicia punktu kontrolnego przejazdu. Wszystkie załogi do bezpiecznego zjazdu używały pasów asekuracyjnych, dzięki którym opuszczały ręcznie pojazdy z kilkunastometrowej skarpy.

Druga Runda Pucharu Toru odbyła się dopiero 7 października 2017 r. Była ona zupełnie inna od pierwszej. Zamiast tradycyjnego zdobywania PKP-ów zawodnicy mieli do pokonania wyłącznie Odcinki Specjalne. Całkowicie wytaśmowana trasa przejeżdżana była na czas. Odcinki były bardzo techniczne, ale co ważne, przejezdne bez używania wyciągarki.

W pierwszą sobotę grudnia 2017 r. odbyła się trzecia tegoroczna Runda Pucharu Toru Off Road w Dzikowcu. Na terenie Toru zlokalizowanych zostało 95 Punktów Kontroli Przejazdu, rozmieszczonych w trudno dostępnych miejscach. Czas jazdy został ograniczony do 5 godz., co dawało zaledwie kilka min. na zdobywanie kolejnych PKP-ów. Do tego śnieg zalegający na zboczach i delikatny przymrozek sprawiły, że zbocza toru stały się bardzo śliskie i nieprzewidywalne.

Punktualnie o godz. 10.00 wszyscy zawodnicy wyruszyli na trasę. Zjazdy ze stromych, śliskich zboczy, wymagały użycia wyciągarki lub pasów do opuszczania. Niekiedy małe górki z zamarzniętym podłożem były nie do wyjechania, co powodowało kilkukrotną konieczność objazdu pagórków dookoła. Na zakończenie odbyło wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek i ogłoszeniem wyników, zarówno z trzeciej rundy, jak i z całego sezonu.

Tor Off Road w Dzikowcu jest czynny przez cały rok.

Prowadzony jest przez Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Dzikowca.

Każdorazowy przyjazd należy wcześniej zgłosić 
mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie  725 268 556

Niekoniecznie trzeba jechać na koniec świata, niekoniecznie trzeba mieć samochód przygotowany do ekstremalnych rajdów, warto zacząć od czegoś bliższego.

Tor dla samochodów terenowych i quadów położony jest w malowniczej miejscowości Dzikowiec w powiecie kłodzkim, w województwie dolnośląskim. Powstał na zboczach wzniesienia Wapienna i terenie po byłych, lokalnych kamieniołomach o powierzchni 16,5 ha. Charakteryzuje się różnorodnością podłoża i ukształtowania terenu. Na kierowców czeka wiele ciekawych i trudnych prób, wymagających nie lada umiejętności. Tor urozmaicają niezliczone dołki, wysokie wzniesienia, strome zjazdy i podjazdy, trawersy, odcinki błotne i kamieniste. Na trudniejszych fragmentach trasy ekstremalnej można spróbować swych sił nie tylko w prowadzeniu pojazdów terenowych, ale również w pracy z wyciągarkami przy pokonywaniu leśnych przeszkód.

Wokół toru prowadzi trasa turystyczna przejezdna dla większości pojazdów z napędem 4x4. Jednak w dowolnym momencie można z niej zjechać i sprawdzić swój pojazd i własne możliwości. Spora część terenu to prawie pionowe zbocze gdzie organizowane są rajdy ekstremalne.